guide_tour45 top

Deuter Guide TOUR 45+ plecak narciarsko-snowboardowy?

Deuter GUIDE TOUR 45+

Plecaków Deuter z serii Guide specjalnie przedstawiać nie trzeba… Nie są przeładowane bajerami, nie posiadają mnóstwa kieszeni ale to właśnie prosta forma i smukły, ergonomiczny kształt sprawiają, że są tak popularne i bardzo chętnie wybierane przez zaawansowanych turystów, wspinaczy, skitourowców. O systemach nośnych takich jak Alpine Back czy Vari Flex, które są sprawdzonymi rozwiązaniami Deutera można poczytać gdzie indziej, w tym krótkim zaś tekście chcę się skupić nad zimowymi zastosowaniami tego plecaka, a zwłaszcza postaram się odpowiedzieć na pytanie, które w minionym sezonie słyszałem kilkakrotnie,  mianowicie:

tracker3top

Detektor lawinowy BCA TRACKER3

Wprowadzenie

Od premiery poprzednika – dość popularnego detektora TRACKER 2, upłynęło już siedem lat.  Oczekiwanie na nowszy model musiało być spore ponieważ już w trakcie minionego sezonu zdarzały się zapytania o możliwość zakupu TRACKERA 3 w naszym sklepie.  Nowy detektor można już więc kupić , a my u progu nowego sezonu postanowiliśmy się z nim zapoznać, co też nastąpiło dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora.

barryvox_pulse

Test detektora lawinowego MAMMUT BARRYVOX PULSE

WPROWADZENIE

Większość detektorów, które możemy aktualnie kupić w sklepach to urządzenia cyfrowe, wyposażone w trzy anteny odbiorcze (do nadawania z reguły wykorzystywana jest jedna – najdłuższa antena). Producenci starają się wzbogacić swoje konstrukcje o dodatkowe funkcje, które mają przekonać użytkownika do zakupu właśnie ich produktu (np. Ortovox stosuje tzw. „czwartą” smart antenę , Mammut do opisywanego modelu, włożył zaś czujnik mikrowstrząsów, który umożliwia wykrywanie funkcji życiowych).